Ndërlidhjet

MADRID


Kryenegociatori Martti Ahtisaari duhet ta shtyjë propozimin e planit përfundimtar për statusin e Kosovës deri pas zgjedhjeve në Serbi, nëse ato mbahen këtë vit, tha shefi i diplomacisë evropiane Javier Solana.
Nëse zgjedhjet mbahen në vitin 2006, mendoj se ish presidenti Ahtisaari dhe ndihmësit e tij do të duhej të pritnin për vendimin e tyre mbi statusin final, e transmeton agjencia Reuter kryediplomatin evropian.
XS
SM
MD
LG