Ndërlidhjet

LONDËR


"Nëse Moska mbështetë Beogradin, Shtetet e Bashkuara dhe Britania e Madhe do të mund të njohin shpalljen e një anëshme të pavarësisë së Kosovës", shkruan në numrin e sotëm e përditshmja britanike 'The Guardian'.
"Ekziston droja që serbët e Kosovës do ta kuptojnë përmbajtjen e Kushtetutës së re të Serbisë, si parandalim për shkëputjen e Kosovës nga Serbia. Ky mund të jetë iluzion i rrezikshëm, i cili do t'i trimëronte ata në përpjekjet për ta detyruar ndarjen e Kosovës, ndoshta edhe duke nxitur dhunë dhe zhvendosje masive", shkruan 'The Guardian'.
XS
SM
MD
LG