Ndërlidhjet

ANTALYA


Në qytetin bregdetar turk Antalya sot filloi takimi dyditësh i ministrave të brendshëm të vendeve të Evropës Juglindore.
Ministrat e Shqipërisë, Bosnjes, Bullgarisë, Malit të Zi, Greqisë, Kroacisë, Kosovës, Maqedonisë, Rumunisë dhe Serbisë, do t'i diskutojnë çështjet e bashkëpunimit rajonal në luftën kundër terrorizmit, krimit të organizuar, trafikimit të njerëzve, të armëve dhe të narkotikëve.
XS
SM
MD
LG