Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri irakian Nuri al-Maliki tha se dënimi me vdekje i shpallur sot ndaj ish liderit irakian është "fitore për viktimat e sistemit të Sadam Hyseinit, dhe një fund i kohës së zezë".
Ndërsa presidenti Jalal Talabani tha se gjykimi ka qenë i drejtë duke mos komentuar më gjatë për shkak të frikës se deklaratat e tij do të mund të nxitnin tensione.
XS
SM
MD
LG