Ndërlidhjet

UASHINGTON


Katër gazetat më të mëdha të ushtrisë amerikane kanë ftuar sekretarin amerikan të Mbrojtjes, Donald Rumsfeld të jap dorëheqje. Në një artikull që ato do ta botojnë nesër, thuhet se Donald Rumsfeld e ka humbur kredibilitetin, dhe se kjo kërkesë nuk ka të bëjë me zgjedhjet për kongres në SHBA.
Presidenti George Bush më herët, tha se Rumsfeld do të mbetet në këtë post edhe në dy vitet e ardhshme.
XS
SM
MD
LG