Ndërlidhjet

BEOGRAD


Qeveria serbe i ka bërë thirrje kryenegociatorit Martti Ahtisaari të japë dorëheqje, duke e akuzuar për njëanshmëri në negociatat për statusin e Kosovës. "Më së miri do të ishte sikur Ahtisaari të japë dorëheqje pasi ka dështuar të organizojë bisedime serioze dhe arritje të kompromisit", tha zëdhënësi i qeverisë Sergjan Gjuriç.
Ai tha se "ish presidentit finlandez, nuk i është dhënë mandati që në mënyrë sekrete të nënshkruajë me shqiptarët ndonjë propozim rreth Kosovës".
XS
SM
MD
LG