Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka apeluar te qeveria e Irakut që të sigurojë dënimin me vdekje të Sadam Husseinit me varje.
Zëdhënësi i qeverisë Golam Hosein Elham tha se Teherani shpreson që Bagdadi nuk do të bie nën presionin e kundërshtarëve të dënimit me vdekje.
Bashkimi Evropian dhe Këshilli i Evropës kanë kritikuar zbatimin e dënimit me vdekje.
XS
SM
MD
LG