Ndërlidhjet

BEIT HANUN


5 palestinezë duke përfshirë tre militantë janë vrarë në Rripin e Gazës, pasi që trupat izraelite u tërhoqën nga qyteti Beit Hanun.
Në ofenzivën një javore izraelite kundër militantëve janë vrarë rreth 60 palestinezë, shumica militantë dhe një ushtar izraelit.
Ofanziva kishte për qëllim ndaljen e sulmeve raketore në teritorin izraelit.
XS
SM
MD
LG