Ndërlidhjet

GAZA


Ministri izraelit i Mbrojtjes Amir Peretz ka urdhëruar ndaljen e sulmeve artilerike në Beit Hanun të Rripit të Gazës, përderisa autoritetet nuk i kryejnë hetimet rreth sulmeve të fundit ku u vranë 18 palestinezë përfshi gra dhe fëmijë.
50 palestinezë janë vrarë javën e fundit, nga sulmet e ushtrisë izraelite ndaj qytetit Beit Hanun.
XS
SM
MD
LG