Ndërlidhjet

BEIT HANUN


Dhjetëra mijëra njerëz kanë marrë pjesë sot në ceremoninë e varrimit të 18 civilëve palestinezë të vrarë ditë më parë nga ushtria izraelite. Viktimat ishin kryesisht gra dhe fëmijë. Lideri i Hamasit, Khaled Mish'al ka ftuar militantët për hakmarrje ndaj Izraelit ndërsa Shtetet e Bashkuara u bënë thirrje të dyja palëve të përmbahen.
XS
SM
MD
LG