Ndërlidhjet

BUENOS AIRES


Gjykata e Argjentinës ka lëshuar fletë-arrest për ish presidentin e Iranit Akbar Hashemi Rafsanjani dhe 8 ish zyrtarë iranianë për ndërlidhje me shpërthimin në një qendër hebreje në Buenos Aires, që la 85 të vrarë.
Irani e hodhi poshtë vendimin. I dërguari i Teheranit në Argjentinë Mohsen Baharvand i tha agjencisë Reuters se zyrtarët iranianë do t'i kërkojnë Interpolit të mos veprojë në bazë të fletë-arresteve.
XS
SM
MD
LG