Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri irakian Nuri al-Maliki bëri thirrje sot për riorganizim gjithëpërfshirës të kabinetit qeveritar. Në një deklaratë të qeverisë irakiane, thuhet se këto komente Maliki i ka bërë gjatë një sesioni të mbyllur parlamentar, derisa shpalosi planet për vendosjen e stabilitetit në Irak.
Në zhvillime të tjera në Irak, më shumë se 30 veta u vranë dhe disa të tjerë u plagosën pas një shpërthimi të sotëm me bombë vet-vrasëse afër një qendre për rekrutimin e policëve në qytetin Kadisija.
XS
SM
MD
LG