Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian do të diskutojnë nesër për zgjerimin e familjes evropiane. Turqia mund të pres shumë pak inkurajim drejt anëtarsimit, pasi që Ankaraja pritet të kritikohet ashpër rreth embargos për tregëti ndaj Qipros. Ministrat e 25 vendeve anëtare të BE-së, diskutojnë nesër edhe për situatën në Kosovë dhe Afganistan si dhe marrëveshjen e re të asociimit me Rusinë.
XS
SM
MD
LG