Ndërlidhjet

BEOGRAD


Gjykata për Krime të Luftës në Beograd ka filluar sot procesin kundër dy ish policëve serbë, të cilët akuzohen për pjesëmarrje në vrasjen e tre shtetasve amerikanë me prejardhje nga Kosova, Ylli, Agron dhe Mehmet Bytyçi, në vitin 1999.
Të akuzuar janë anëtarët e atëhershëm të njësive speciale të policisë së Serbisë, Sreten Popoviq dhe Millosh Stojanoviq.
I akuzuari Popoviç në seancën e sotme tha se nuk ndihet fajtor për vrasjen e tre vëllezërve, trupat e pajetë të të cilëve janë gjetur në vitin 2001, në varrezën masive në Petrovo Sello.
XS
SM
MD
LG