Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush gjatë një takimi me anëtarët e grupit për vlerësimin e situatës në Irak, do t'i shqyrtojë mundësitë për strategji të reja në këtë vend. Njëri nga rekomandimet e këtij grupi, duket të jetë hapja e dialogut me Iranin dhe Sirinë, dy vende këto të cilat administrata e presidentit Bush i ka akuzuar për nxitje të kryengritjes në Irak. Raporti i këtij grupi pritet të publikohet në muajin dhjetor.
XS
SM
MD
LG