Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka hedhur poshtë mundësinë e vendosjes së trupave gjermane në pjesën jugore të Afganistanit, ku situata pothuaj gjithnjë është e paqëndrueshme. Ajo i bëri këto komente pavarësisht presionit nga NATO.
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së Jaap de Hoop Scheffer sërish e ftoi Gjermaninë dhe vendet tjera që kanë trupa paqëruajtëse në Afganistan, t'i mundësojnë komandantëve të aleancës t'i vendosin ata në mbarë Afganistanin.
XS
SM
MD
LG