Ndërlidhjet

BAGDAD


Rreth 70 punëtorë të Ministrisë irakiane të Arsimit të rrëmbyer dje në Bagdad janë liruar. Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme tha se të rrëmbyerit janë liruar, por mbetet e paqartë mënyra e lirimit të tyre.
Në zhvillime të tjera së paku 8 veta e humbën jetën dhe dhjetra u plagosën nga shpërthimi i një automjeti në Bagdad.
XS
SM
MD
LG