Ndërlidhjet

PRISHTINË


Komandanti i KFOR-it në Kosovë, Roland Kater ka thënë se me gjasë niveli i trupave në Kosovë do të mbetet i pandryshuar edhe 6 muaj pas vendimit të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës. Ai mëtutje i tha agjencisë Reuters se Kosova po hynë në një "periudhë shumë të rëndësishme". "Ne jemi në shkallët finale të bisedimeve për status dhe jam absolutisht i sigurtë se në fillim të vitit të ardhshëm do ta kemi vendimin final", tha gjenerali Kater.
XS
SM
MD
LG