Ndërlidhjet

PRISHTINË


Negociatat për statusin e Kosovës kanë përfunduar dhe tash pritet që me propozimin e Martti Ahtisaarit procesi të marrë formën finale të përmbylljes së përcaktimit të këtij statusi, ka thënë Veton Surroi, kryetar i Partislë Reformatore Ora.
Pas kthimit nga një vizitë disa ditore në SHBA, Surroi tha se kërkesa kryesore e kosovarëve është që të mos ketë zvarritje të mëtejme të procesit.
XS
SM
MD
LG