Ndërlidhjet

HANOI


Presidenti amerikan, George Bush sot është takuar me presidentin e Kinës, Hu Jintao në Hanoi të Vietnamit. Presidenti Bush u angazhua që Uashingtoni dhe Pekini të punojnë së bashku:
- Kina është një vend shumë i rëndësishëm dhe Shtetet e Bashkuara besojnë fuqishëm se duke punuar së bashku, ne mund të ndihmojnë në zgjidhjen e problemeve siç janë Koreja Veriore dhe Irani, tha presidenti Bush. Të dy presidentët u takuan gjatë samitit për bashkëpunimin ekonomik Azi – Paqësor, që sot përfundoi në Hanoi.
XS
SM
MD
LG