Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nënsekretari amerikan i Shtetit për Çështje Politike Nicholas Burns ka deklaruar se forcat e NATO-s në Kosovë janë të afta ta ruajnë rendin dhe qetësinë.
"Me fillimin e vitit 2007, po afrohet kalimi drejt statusit final të Kosovës, dhe ne e dijmë me siguri se forcat e NATO-s në Kosovë, që numërojnë 15 mijë ushtarë, janë në gjendje ta mbajnë rendin dhe qetësinë", ka thënë Burns.
Ai i bëri këto komente lidhur me samitin e ardhshëm të NATO-s në Riga.
XS
SM
MD
LG