Ndërlidhjet

BRUKSEL


Parlamenti gjerman ka përkrahur hyrjen e Bullgarisë dhe Rumanisë në Bashkimin Evropian duke hequr pengesën e fundit për anëtarësimin e këtyre dy vendeve në familjen evropiane.
Dy vendet zyrtarisht bëhen anëtare të BE-së më 1 janar 2007.
XS
SM
MD
LG