Ndërlidhjet

BAGDAD


Banorë sunitë në pjesën veri-perendimore të Bagdadit njoftuan se milicitë shiite kanë shkatërruar 4 xhami sunite dhe kanë vrarë disa civilë.
Sipas disa raporteve përleshjet mes myslimanëve sunit dhe shiit në qytetin Hurriyah ende po vazhdojnë, ndërsa thuhet se së paku 24 janë vrarë. Ndërkaq në një shpërthim që ndodhi më herët në qytetin verior Tal-Afar u vranë së paku 23 veta.
XS
SM
MD
LG