Ndërlidhjet

RIJAD


Zëvendëspresidenti amerikan Dick Cheney ka arritur sot për vizitë në kryeqytetin e Arabisë Saudite ku do të takohet me mbretin Abdullah. Në fokus të takimit do të jenë çështjet me interes të përbashkët të Arabisë Saudite dhe Shteteve të Bashkuara që lidhen me zhvillimet e fundit në Lindjen e Mesme.
Bisedimet, veçanarisht do të përqëndrohen në mënyrat e stabilizimit të situatës në Irak, konfliktit izraelito-palestinez si dhe situatës në Liban.
XS
SM
MD
LG