Ndërlidhjet

BEOGRAD


Policia e Serbisë ka njoftuar se ka zënë Aleksandar Simoviqin, që akuzohet për përfshirje në vrasjen e ish kryeministrit Zoran Gjingjiq, në vitin 2003. Ky arrestim u bë dy ditë pasi anëtarët e bandës së tij kriminale kanë filluar dëshminë në një gjyq në Beograd lidhur me planifikimin dhe realizimin e atentatit.
XS
SM
MD
LG