Ndërlidhjet

UASHINGTON


Mbreti i Jordanisë Abdulalh tha se Lindja e Mesme është në prag të tre luftërave civile, luftën në Irak, në Liban dhe atë izraelito-palestineze.
Mbreti i bëri këto komente në televizionin aerikan ABC, në prag të vizitës së presidentit amerikan George Bush në Amman.
Mbreti tha se ka potencial të fuqishëm për shpërthim të këtyre tre luftërave në vitin 2007, dhe i bëri thirrje Uashingtonit që të kërkojë zgjidhje gjithëpërfshirëse për Lindjen e Mesme, ku do të përfshiheshin të gjithë lojtarët e rajonit.
XS
SM
MD
LG