Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti iranian Mahmoud Ahmadinejad tha se Irani do të jetë i gatshëm t'u ndihmojë Shteteve të Bashkuara në Irak, me kusht që forcat amerikane dhe britanike një herë të tërhiqen nga ky vend.
Ai i bëri këto vërejtje në një fjalim para forcave paramilitare vullnetare në Teheran.
Ahmadinejad tha se në vend të demokracisë dhe lirisë, forcat amerikane dhe britanike nuk sollën gjë tjetër përpos gjakderdhjes dhe kaosit në Irak.
XS
SM
MD
LG