Ndërlidhjet

BORISOV


Zyrtarët francezë dhe bellorusë sot filluan t'i varrosin mbetjet mortore të 224 ushtarëve të Nepoleonit, të cilët u therrën në vitin 1912 kur armata e perandorit po kthehej e mundur nga Rusia.
Mbetjet e para u varrosën pranë lumit Berezina, aty ku armata po tërhiqej 194 vjet më parë, afër qytetit Berezov në lindje të kryeqytetit Minsk.
XS
SM
MD
LG