Ndërlidhjet

STAMBOLL


Kryeministri i Turqisë Recep Tayip Erdogan do të takohet me Papa Benediktin e XVI gjatë qëndrimit të tij në Turqi, ka bërë të ditur zëdhënësi i kryeministrit.
Ndërkohë zëdhënësi i policisë turke, Ismail Celeskan tha se do të merren masa shtesë të sigurisë me rastin e vizitës së Papa Benediktit të XVI në Turqi.
"Do t'i shpërndajmë rreth 700 policë shtesë në të gjitha hyrjet për në Stamboll nga qytetet tjera. I kemi marrë të gjitha masat e duhura dhe poashtu do të vëzhgojmë vendet të cilat Papa do t'i vizitoj gjatë qëndrimit në Turqi", tha Celeskan.
XS
SM
MD
LG