Ndërlidhjet

RIGË


Presidenti amerikan Xhorgj Bush nga Letonia ka udhëtuar në Jordani ku do të bisedoi me kryeministrin e Irakut Nuri Al Maliki dhe me mbretin jordanez Abdullah për çështjet e sigurisë në Irak.
Para shkuarjes në Jordani presidenti Bush ka thënë se ai nuk mbështet thirrjet për bisedime të drejtpërdrejta me Iranin dhe as tërheqjen e forcave amerikane nga Iraku.
XS
SM
MD
LG