Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian sot i filloi negociatat për marrëveshjen e vizave me 5 vendet ballkanike.
Në takim morën pjesë Komisioneri i Drejtësisë Franco Frattini dhe ministrat nga Shqipëria, Bosnja, Maqedonia, Mali i Zi dhe Serbia.
Bisedimet synojnë të lehtësojnë dhënien e vizave të BE-së qytetarëve të këtyre vendeve.
Frattini tha se shpreson që bisedimet të "konkludohen sa më shpejt gjatë vitit 2007".
XS
SM
MD
LG