Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri Sali Berisha tha se Shqipëria e ka thyer embargon e KB ndaj ish Jugosllavisë gjatë luftërave në fillim të viteve të 1990-ta. Berisha tha se Shqipëria ka dërguar karburante në Kosovë dhe në Mal të Zi.
Embargoja nuk ishte e drejtë dhe i prekte shqiptarët në Kosovë dhe Mal të Zi, ka thënë Berisha, për të shtuar se "Evropa nuk bënte asgjë" për të penguar furnizimin ilegal të Serbisë me karburante.
XS
SM
MD
LG