Ndërlidhjet

BEOGRAD


Partia Radikale e Serbisë ka bërë thirrje për protesta kundër SHBA-ve dhe Tribunalit të Hagës, të cilët i akuzojnë se përpiqen të vrasin liderin e saj Vojisllav Sheshel.
"Ata duan ta vrasin sepse ai është i pakorruptueshëm, është i ndershëm dhe i përgjegjshëm për popullin dhe vendin e tij. Duan ta shkatërrojnë Partinë Radikale dhe Kosovën ta marrin më lehtë", thuhet në thirrjen e botuar në gazetat e Beogradit.
XS
SM
MD
LG