Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelarja Angela Merkel bisedoi sot me presidentin e Serbisë Boris Tadiq, në kuadër të takimeve me liderët e huaj përpara se Gjermania të marrë timonin e Bashkimit Evropian në janar, 2007.
Para takimit, Merkel tha se planifkon ta diskutojë edhe çështjen e Kosovës.
Sipas agjencisë DPA, Merkel gjithashtu i ka thënë Tadiqit se Gjermania është e interesuar për të patur marrëdhënie të ngushta me Serbinë, dhe se është e gatshme ta ndihmojë t'u afrohet rrjedhave evropiane.
XS
SM
MD
LG