Ndërlidhjet

LONDËR


Gruaja e ish spiunit rus, Aleksandar Litvinenko dhe një kontakt i tij italian kanë dalë pozitivë në testet për gjurmët e substancës radioaktive, që është e ndërlidhur me vdekjen e Litvinenkos.

Personi Mario Skarapella, që veten e përshkruan si ekspert i sigurisë, që ishte takuar me Litvinenkon në një restorant londinez, më një nëntor, është pranuar në spital në Londër pasi analizat treguan se ai i ishte ekspozuar poloniumit 210.
XS
SM
MD
LG