Ndërlidhjet

TEHERAN


Kryeminsitri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan sot është takuar me liderët e Iranit me ç'rast është biseduar për nxitjen e marrëdhënieve tregtare dhe për uljen e tensioneve në rajon. Zoti Erdogan është takuar me presidentin Mahmud Ahmadinejad dhe me zëvendës presidentin, Parviz Davoudi.
XS
SM
MD
LG