Ndërlidhjet

MOSKË


Një grua gjeorgjiane ka vdekur nga sulmi në zemër ndërsa ishte në paraburgim në Moskë duke pritur të deportohet në Gjeorgji.
Aktivistët për të drejtat e njeriut thanë se Manana Javelia është mbajtur e mbyllur mbi 2 muaj, dhe nuk ka patur përkujdesje të duhur shëndetësore.
Prokurorët rusë thanë se kanë hapur hetime mbi incidentin.
XS
SM
MD
LG