Ndërlidhjet

BRUKSEL


Nënsekretari amerikan i shtetit, Nicholas Burns tha sot në Bruksel se populli i Kosovës ka pritur tepër gjatë dhe se ka ardhur koha që të zgjidhet statusi. Ai është shprehur i befasuar me deklaratën e ambasadorit rus në Beograd, që ka thënë se Rusia do ta përdorë veton në Këshillin e Sigurimit. Zoti Burns ka kërkuar që populli i Kosovës ta ruajë qetësinë dhe tolerancën dhe është shprehur se edhe serbët e Kosovës kanë të drejtë të jetojnë në një Kosovë të lirë.
XS
SM
MD
LG