Ndërlidhjet

PRISHTINË


Autoritetet e rendit në Kosovë kanë njoftuar se kanë ulur shkallën e masave të sigurisë, që ishin ngritur më 27 nëntor, pas informacioneve për disa kërcënime ndaj personelit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë dhe pronave të Unmikut. Sipas zëdhënësit të policisë ndërkombëtare, Thomas Lee, aktualisht masat e sigurisë janë të atij niveli që ishin para se të bëheshin kërcënimet. Megjithatë, ai tha se hetimet lidfhur me ato kërëcnime po vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG