Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senati amerikan konfirmoi zgjedhjen e zotit Robert Gates në postin e sekretarit të mbrojtjes. Ai në këtë psot do ta zëvendësoj zotin Donald Rumsfeld. Senati e miratoi zgjedhjen e tij me 95 vota për dhe 2 kundër.
XS
SM
MD
LG