Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefja e Zyrës së Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Tina Kaidanow i ka uruar Fatmir Sejdiut, zgjedhjen në postin e kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Lidhur me incidentin që ndodhi në fund të Kuvendit Zgjedhor, që përfundoi mbrëmë vonë, Zyra amerikane ka shprehur keqardhje dhe tha se dhuna e shëmtoi Kuvendin nga ata që ishin të pakënaqur me rezultate. Presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se ky ishte një zhvillim jo i mirë për partinë, por, megjithatë ai thotë se nuk ka ndarje në LDK.
XS
SM
MD
LG