Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarë irakianë thonë se së paku 26 vetë janë vrarë sot në gjithë Irakun, përfshirë këtu edhe nënë shiitë, nga sulmet sektare kundër dy familjeve në Bagdad. Prej zhvillimeve të tjera, veçojmë se 17 trupa të tjerë të pajetë, janë gjetur nga policia në veri të Bagdadit. Në pjesën perëndimore të Bagdadit dhe në Tikrit janë vrarë një polic dhe një punëtor sigurimi.
XS
SM
MD
LG