Ndërlidhjet

MOSKË


Së paku nëntë persona janë vrarë dhe 15 të tjerë janë plagosur nga zjarri që përfshiu një klinikë shëndetësore afër qytetit Taiga në Siberi, kanë njoftuar zyrtarët. Sipas tyre, njëri nga shkaqet e këtij incidenti të rëndë mund të jetë edhe zjarrëvënia. Dje në Moskë, 45 gra vdiqën nga zjarri që përfshiu një qendër për rehabilitim nga alkooli dhe droga.
XS
SM
MD
LG