Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Sulmues të panjohur kanë vrarë sot një gjyqtar në Rripin e Gazës. Burime të sigurisë kanë thënë se ky gjyqtar ishte pjesëtar i Hamasit dhe ishte vrarë në qytetin jugor Khan Younis. Ky sulm u bë disa orë pasi forcat e sigurisë lojale ndaj presidentit Mahmud Abas, mbrëmë vonë, u përleshën me policët e Hamasit në Khan Younis.
XS
SM
MD
LG