Ndërlidhjet

BAGDAD


Sulmues të armatosur me uniforma të maskuara kanë kidnapuar 30 irakian në qendër të Bagdadit.
Personat e armatosur kanë ardhur me 10 automjete policore dhe tre kamionë dhe kanë rrëmbyer 30 shitës që ishin duke shitur pjesë rezervë për automjete.
Ndërkohë dy policë kanë vdekur nga një shpërthim derisa ishin duke tentuar të demontonin një bombë të kurdisur në një automjet.
XS
SM
MD
LG