Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarë afganë njoftuan për dy shpërthime me bomba vetvrasëse ndaj ushtarëve afganë dhe atyre të NATO-s. Në shpërthimin në provincën lindore Paktia, ndaj autokolonës së NATO-s, janë vrarë dy ushtarë afganë dhe disa civilë janë plagosur, ndërsa në sulmin e dytë njoftohet për disa të plagosur.
XS
SM
MD
LG