Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kombet e Bashkuara Emir Jones Parry tha se marrëveshja e Kombeve të Bashkuara bënë thirrje për Rezolutë që sanksionon Iranin pasi nuk po heq dorë nga programet bërthamore.
Sipas tij, teksti final i Rezolutës do të jetë i gatshëm të martën ndërsa do të votohet gjatë javës në Këshillin e Sigurimit.
Britania, Franca, Gjermania, Rusia, Kina dhe Shtetet e Bashkuara thanë se është arritur progres gjatë negociatave rreth kësaj Rezolute.
XS
SM
MD
LG