Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti sirian Bashad al-Assad tha se Siria është e gatshme për dialog me Shtetet e Bashkuara, por nuk do të pranojë "urdhëra" nga askush. Ai i bëri këto komente në takimin me presidentin rus Vladimir Putin në Kremlin. Putin tha se me homologun sirian kanë diskutuar çështje të ndryshme që kanë të bëjnë me Lindjen e Mesme.
"Siria gjithmonë ka luajtur rol shumë të rëndësishëm në situatën në Lindjen e Mesme. Duke pasur parasysh zhvillimet e fundit dramatike në territoret palestineze, do të ishte me interes dhe me dobi të dëgjoja opinionin tuaj për gjasat e zhvillimeve të mëtjejme", tha Putin.
XS
SM
MD
LG