Ndërlidhjet

KEJP KANAVERAL


Anija kozmike Discovery është shkëputur nga Stacioni ndërkombëtar i gjithësisë dhe e ka nisur fluturimin për kthim në Tokë. Pritet që anija të ateroj të premten në Floridë. Në anije është astronauti gjerman, Thomas Reiter, që për gjashtë muaj kishte jetuar në Stacionin ndërkombëtar të gjithsësisë, ndërsa astronautja amerikane, Suntia Williams ka mbetur në këtë stacion.
XS
SM
MD
LG