Ndërlidhjet

PEKIN


Raundi i fundit i bisedimeve gjashtë palëshe rreth programeve bërthamore të Koresë së Veriut nuk ka sjellur kurfarë rezultatesh, tha i dërguari i posaçëm amerikan Kristofer Hill.
"Duhet kohë për gjëra të tilla, por në këtë moment, nuk dua të them se jam pesimist apo optimist. Është e vërtet se tash nuk e di se ku apo kur do të përfundojnë këto bisedime dhe çfarë rezultatesh do të kemi", tha Hill.
Ai i bëri këto komente në Pekin gjatë konferencës së përbashkët me të dërguarin e Koresë Jugore Hun Jung.
"Nuk mund të them se ka pasur dallime të mëdha, por të gjitha palët i kanë hapur letrat dhe secili është duke i diskutuar prioritetet e veta", tha Jung.
XS
SM
MD
LG